"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca - miejsca gdzie mieszka miłość."

Audrey Hepburn

czwartek, 9 lutego 2012

Lektura idealna na mroźne wieczory...

Teraz, kiedy skrzypiący pod butami śnieg w zmowie ze szczypiącym w nos mrozem nie skłaniają do spacerów, polecam innych sposób na spędzanie wieczorów.
Kiedy zrobicie już wszystko to, co zaplanowałyście w ciągu dnia i przyjdzie tak często wyczekiwana przez nas chwila wytchnienia, odsuńcie wszelkie troski na bok, zaparzcie sobie czajniczek białej herbaty albo wielki kubek ciepłego kakao, wsuńcie ulubione kapcie, otulcie się miękkim kocem i weźcie do reki książkę. I wcale nie polecam Wam tu żadnej książki kucharskiej:) Serdecznie zachęcam Was do lektury, z którą powinna zapoznać się każda kobieta, a mianowicie do książek Niny Garcii - szefowej działu mody amerykańskiego Elle i redaktor magazynu Marie Claire do spraw mody. Zarówno "Mała Czarna Księga Stylu", jak i "Klasyczna Setka, czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą" są swoistymi bibliami, dla tych, które zawsze chcą wyglądać dobrze. Dowiecie się z nich wielu ciekawych rzeczy, na temat ubrań, które nosicie na co dzień, co jest ponadczasowe, czego nie wypada, a co wręcz trzeba  mieć zawsze pod ręką.
W obydwu książkach znajdziecie mnóstwo cytatów największych ikon mody, projektantów i celebrytów, a przepiękne, kolorowe ilustracje Rubena Toledo dopełniają całość. Pierwszy raz od bardzo dawna, w momencie kiedy dostałam obydwa egzemplarze, zaczęłam od dokładnej analizy każdego z rysunków i przez chwilę czułam się znów jak mała dziewczynka:) 
Same książki również napisane są w bardzo lekki, przyjemny i zabawny sposób, przez co od samego początku nie czujesz bariery pomiędzy Tobą, a największymi domami mody, ikonami i całym tym światem, który na co dzień oglądasz w telewizji, bądź śledzisz w prasie i sieci. 
To nie prawda, że nie możesz dosięgnąć ich świata - uwierz mi - jesteś jedną z nich! Wystarczy naprawdę niewiele, pieniądze nie są ważne, liczy się fakt czy Ty sama na pewno tego chcesz. Jeśli tak, to z całego serca zachęcam Was do lektury.
Tymczasem życzę Wam spokojnej nocy!

M.

2 komentarze:

  1. Już dziś będę poszukiwać w Empiku:)niezmiernie zachęciłaś:*

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, z pewnością nie pożałujesz:) w razie problemu ze znalezieniem, służę pomocą :D

    OdpowiedzUsuń